nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”

Celem Programu jest realizacja polityki rodzinnej rządu odnoszącej się do wspierania rodziny w działaniach opiekuńczych nad małymi dziećmi poprzez:
– stworzenie warunków dla rozwoju zróżnicowanych instytucji opiekuńczo-edukacyjnych dla dzieci w wieku do lat 3 (w wyjątkowych przypadkach do lat 4)
– poprawę standardów funkcjonowania instytucji opieki nad małymi dziećmi,
– umożliwienie rodzicom i opiekunom dzieci, w tym studentom, doktorantom oraz osobom zatrudnionym przez uczelnię lub osobom wykonującym zadania na rzecz uczelni na podstawie umów cywilno-prawnych, podjęcie aktywności zawodowej,
– wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu instytucji opiekuńczo – edukacyjnych dla małych dzieci, zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności,
– zapewnienie dzieciom w wieku do lat 3 miejsc w instytucji opieki do czasu osiągnięcia poziomu rozwoju i umiejętności niezbędnych do edukacji przedszkolnej.

2017-06-08

II Regionalny Konkurs Tańca Ludowego "Nidzicki Mazureczek"

W dniu 08 czerwca 2017 r.
na Hali Widowiskowo - Sportowej w Nidzicy
odbyła się II edycja Konkursu Tańca Ludowego "Nidzicki Mazureczek" .
Dzieci z grupy "Tygrysków" prezentując taniec "Kujawiak" wywalczyły II miejsce na podium.
2017-05-25

Dzień Mamy i Taty 2017